Prva pobeda Olborga u sezoni za beg sa dna

EuroFootball, Getty Images

Fudbaleri Olborga savladali su na domaćem terenu Silkeborg rezultatom 2:1 u poslednjem meču osmog kola danske Superlige.

U najvećem delu prvog poluvremena nije bilo mnogo prilika, a zatim je u finišu prvog dela igre usledilo uzbuđenje – u 44. minutu domaćin je došao u vođstvo golom defanzivca Jakoba Blobjerga, koji je nakon kornera najbolje iskoristio gužvu pred golom Silkeborga i posle „spuštanja glavom“ Pavola Safranka uklizao i ubacio loptu u praznu mrežu za vođstvo svoje ekipe.

Gosti su izjednačili samo minut kasnije, a strelac je bio Jens Martin Gamelbi. Defanzivac Silkeborga je takođe iskoristio veliku gužvu posle udarca iz ugla, i lepim polulobom savladao golmana Rinea.

Konačan rezultat postavljen je u 51. minutu, a strelac je bio 21-godišnji napadač Janik Pol, koji je pogodio iz jedanaesterca, iako je šutirao prilično nesigurno. Upravo je Pola srušio golman Nordgord i tako sprečio siguran pogodak.

Nakon prve pobede u sezoni Olborg je pobegao sa poslednje pozicije na tabeli i sada imaju osam bodova iz isto toliko susreta, a Silkeborg ima jedan bod manje i trenutno su pretposlednji.

Pogledajte IZVEŠTAJ SA MEČEVA ODIGRANIH U NEDELJU, a možete videti i REZULTATE i TABELU danske Superlige.