Brendbi dobio u 90. minutu, Đurđić dao gol

Getty Image/Boris Streubel

Fudbaleri Brendbija pobedili su Hobro 2:1 u poslednjem meču nedeljnog programa danske Superlige.

Tim Aleksandra Cornigera do trijumfa je stigao preokretom u nastavku, zahvaljujući pogotku rezerviste Kamila Vilčeka u 90. minutu.

Pre toga AaB je u Olborgu savladao Lingbi 3:1, a OB je u Odenseu istim rezultatom pobedio Randers.

Posle deset kola u superligi vodeća šestorka smeštena je u samo četiri boda, dok je Randers dva boa iza pretposlednjeg Helsingera.

U poslednjem meču kola u ponedeljak se u Orhusu sastaju AGF i Mitjilend, a gosti bi eventualnom pobedom iskočili na drugo mesto.

Prvo poluvreme meča u Hobru bilo je razočaravajuće sve do same završnice, kada je domaćin iz nekoliko prekida zapretio, poveo i mogao čak da obezbedi pobedu.

Domaći su prednost stekli u 42. minutu, kada je Lase Vijen rukom zaustavio jedan udarac sa distance, a Norvežanin Pol Aleksander Ćirkevol postigao je već deveti gol u sezoni i drugi sa bele tačke.

U 45. minutu Hobro je imao još bolju šansu – posle novog auta Nikolas Godfredsen pogodio je stativu, lopta se odbila u Ćirkevolove noge, Norvežanin je odlično reagovao i gađao nebranjeni deo mreže, gde se iznenada našao njegov saigrač Kvinsi Antipas i sprečio 2:0.

Brendbi je u prvom poluvremenu igrao u eksperimentalnoj formaciji, ali je već na odmoru izvršena dvostruka izmena. jedan od uvedenih igrača bio je Kamil Vilček, koji je u prethodna dva meča donosio pobedu Brendbija protiv Hobra, ali je u poslednjih 10 meseci dao samo jedan gol.

Kopenhaškom timu trebalo je 20 minuta da se vrati, ali je pogodak Benedikta Rekera posle kornera, prvi za Nemca od dolaska u klub prošlog leta, potpuno promenio podnos snaga, pa je do kraja gost sve vreme pritiskao.

Posle nekoliko odličnih prilika i neverovatnih promašaja, pobeda je stigla u 90. minutu. Kasper Fisker je izborio loptu na desnoj strani i poslao dijagonalu na drugu stativu, gde se našao Vilček. Bio je to prvi gol Poljaka još od marta i druga Fiskerova asistencija večeri.

BIF je pobedom prestigao Hobro i sada je treći, dva boda iza vodećeg Noršelenda, dok domaćin zauzima četvrto mesto.

Dnevni program otvoren je u Olborgu, gde je AaB dobio Lingbi 3:1. Crveno-beli nisu izgubili još od jula, ali su u međuvremenu čak pet puta remizirali, zbog čega swu i dalje u donjoj polovini tabele.

Lingbi je posle lošeg početka sezone uzeo pet bodova u prethodna tri kola, ali su ovog popodneva gubili 2:0 posle pola sata i povratka nije bilo. Kuriozitet meča je da su obe ekipe postigle po jedan gol u sudijskoj nadoknadi.

I meč u Odenseu domaćin je otvorio sa 3:0, a gost dao gol u nadoknadi. OB je na klupi ostavio najboljeg strelca AK Jakobsena, a dok je on došao na red Laursen, Helenijus i Džonson su već obavili posao.

U finišu Nikola Đurđić smanjio je prednost rivala. Momak iz Pirota postigao je dva uzastopna gola za Randers, koji je neočekivano loše počeo sezonu.

Noršelend i dalje vodi, ali zbog pet ispuštenih bodova u prethodna dva kola petorka pratilaca im je sasvim prišla. Ako Mitjilend u ponedeljak dobije u Orhusu, prilazi na samo bod od lidera.