Lingbi šokirao FC Kopenhagen

Claudio Villa, Getty Images Sport

Fudbaleri Lingbija šokirali su FC Kopenhagen 3:1 u poslednjem meču 11. kola danske Superlige.

Vikinzi, koji su dan pred utakmicu ostali bez trenera Dejvida Nilsena, bili su bolji tokom većeg dela meča, a Kostarikanac Mejron Džordž bio je dvostruki strelac.

FCK je zaustavljen posle serije dobrih rezultata, a posle ubedljivih pobeda svih direktnih rivala opet su skliznuli na peto mesto i na reprezentativnu pauzu odlaze sa pet bodova zaostatka u odnosu na rivale.

Vodeći Noršelend pobedio je u gostima Silkeborg 4:2 u neobičnoj utakmici, u kojoj su svi golovi pali u 20 minuta drugog poluvremena, a domaćin je vodio 2:0. Lider iz Faruma, koji je posle izvanrednog početka sezone malo posustao zbog serije povreda, dao je četiri gola u 10 minuta, a posle još po jednog pogotka Ernest Asante (9) i Emilijano Markondes (7) su drugi i treći na listi strelaca.

Drugoplasirani Mitjilend pobedio je AaB Olborg lakše – 4:1 – posle dominantne partije u kojoj su golove postigli norveški napadači Aleksander Serlot i Gustav Vikhajm. FCM je bod iza lidera.

Sledeći je na teren izašao Brendbi i još lakše pobedio Senderjiske – 4:0. Hani Muhtar postigao je dva gola i spektakularno promašio penal za žute, koji su posle desetak promašenih zicera ukonačno golgeterski proradili u poslednjih desetak minuta, iako niko od trojice napadača nije postigao gol.

To je stavilo pritisak na FCK, koji je u severno predgrađe otišao posle 15 golova u 4 utakmice Superlige i DBU kupa.

Domaći su ih sačekali u vanrednoj situaciji, jer je Dejvid Nilsen, dvostruki uzastopni trener sezone (15/16 u Prvoj diviziji, 16/17 u Superligi) u subotu napustio klub, a u nedelju preuzeo AGF iz Orhusa.

Ekipu je preuzeo njegov dosadašnji aistent Tomas Nergor, a bolji početak karijere nije mogao da zamisli. Posle promašenog zicera Sotirijua u prvom napadu Lingbi je preuzeo kontrolu, stvarao šanse i golovima Heboa i Džordža vodio 2:0 posle pola sata.

Na poluvremenu Stole Sulbaken izveo je iz igre Sulbakena, promenio formaciju i šokirao rivala. U prvom napadu sotiriju je smanjio, usledile su još 3 šanse za šampiona, ali kada je pregrmeo ofanzivu i prilagodio se promenama Lingbi je stavio meč pod kontrolu. Mejron Džordž je odličnu partiju krunisao još jednim pogotkom na asistenciju igrača utakmice Mikela Rigora.

Benjamin Verbič proveo je ceo meč na terenu, a Uroš Matić na klupi.

Posle 11 kola Noršelend ima 23 boda, jedan više od Mitjilenda, dva od Brendbija, četiri od Horsensa i pet od tandema FCK – Hobro.