Lingbi pobedom u gostima ostavio nadu za plej-of

Getty Images/Joern Pollex

U poslednjem meču 12. kola Superlige Danske Lingbi je kao gost slavio protiv Orhusa 2:0 i na taj način ostao u trci za plasman među šest najboljih ekipa.

Posle prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, presudan momenat dogodio se na samom početku drugog dela. Hrvatski internacionalac Dino Mikanović dobio je drugi žuti karmon i gotovo čitavih 45 minuta Orhus je igrao sa igračem manje. To su gosti iskoristili i došli u 53. minutu do vođstva, pošto je Mikael Lumb savladao srpskog golmana Aleksandra Jovanovića. Pokušavao je Orhus i sa igračem manje da dođe makar do boda, ali sve nade da bi mogli da izbegnu poraz razvejao je rezervista Kim Ođo u 85. minutu, koji je ušao svega četiri minuta ranije u igru.

Lingbi je deveti na tabeli sa 15 bodova, koliko ima i osmi Olborg, tri manje od šestoplasiranog Kopenhagena, dok je Orhus 10. sa 14.