Novi kiks FCK, OB pokorio Olborg

Getty Images/Ross Kinnaird

Šampion Danske FC Kopenhagen igrao 1:1 u gostima sa Horsensom i posle 14. kola Superlige ima sedam bodova manje od vodećeg tandema.

Benjamin Verbič otežao je posao saigračima isključenjem u prvom poluvremenu. Pavlović je odigrao svih 90 minuta, a Matić je ušao šest minuta pred kraj. Remi je „Gradska ekipa“ izborila golom Bengsona u 77. minutu.

Horsensu bod nije bio dovoljan da se zadrži u top 6, jer ih je za jedan gol prestigao OB, pobedom u Olbrogu 2:0. Kent Nilsen, koji je pre tri i po godina doneo AaB duplu krunu, još jednom je fantastično postavio taktiku protiv svoje bivše ekipe i potpuno je neutralisao (treći meč u nizu AaB ne daje gol timu iz Odensea), a golovi Edmundsona i Festersena posle prekida napravili su razliku.

Senderjiske i Hobro igrali su 1:1 u meču sa oba gola u prvom poluvremenu. Domaćin je na 12. mestu, dok se Hobro i dalje drži na poziciji četiri i čuva status prijatnog iznenađenja sezone.

Mitjilend se vratio na čelo, iako nije pobedio Lingbi u Kopenhagenu. Oba tima imala su prednost, a svi golovi pali su u prvom poluvremenu. Poslednjih 20 minuta gosti su imali igrača manje, posle isključenja Mađara Korčmara, a FCM je na gol razliku ispred Noršelenda, koji je u petak savladao AGF.

Poslednji meč 14. kola Superlige igra se u ponedeljak, kada Brendbi dočekuje poslednjeplasirani Randers. Žuto-plavi će u slučaju pete vezane pobede izbiti na čelo tabele i imati osam bodova više ood najvećeg rivala, kojem gostuju sledećeg vikenda.