Brendbi rutinski dobio gradski derbi

Print screen/SK

Fudbaleri Brendbija nastavili su borbu ya titulu sa Mitjilendom pobedom u malom gradskom derbiju nad Lingbijem 3:1

U ostalim mečevima nedeljnog programa OB je savladao Helsinger 6:1, a Senderjiske ekipu Noršelenda 2:1.

Činjenica da se na Lingbi stadionu uopšte igrala utakmica bila je dovoljna za radost ljubitelja fudbala u glavnom gradu Danske, jer znači da domaćin nije bankrotirao. Lingbi se cele nedelje očajnički borio da isplati zaostale plate, četiri igrača su napustila klub, a u toku je pronalaženje novog investitora.

Brendbi je na sever glavnog grada stigao kao favorit, a pomoć im je u 23. minutu pružio debitant Kevin Čiembe, koji je prevario sopstvenog golmana Oskara Snore Olsena. Samo pet minuta kasnije Kamil Vilček postiže četvrti gol u sezoni, za sigurnu prednost žuto-plavih.Posle brojnih propuštenih prilika gosti su na 3:0 povisili u 54. minutu atraktivnim solo golom Temua Pukija, osmim u sezoni.

Malo utehe za domaći tim, za koji su debitovala tri tinejdžera, doneli su u samoj završnici Martin Ernskou, koji je šutirao, i Paulus Arajuri, koji je skrenuo loptu u svoju mrežu za konačnih 1:3. Brendbi je i dalje bofd iza vodećeg Mitjilenda, Lingbi ostaje dvanaesti, četiri boda iznad poslednjeg Randersa.

Ranije u nedelju OB je eksplozivno otvorio prolećnu polusezonu pobedom nad Helsingerom 6:1. Junak je bio iskusni Anders K Jakobsen, koji je postigao het-trik. Od deset golova u sezoni on je polovinu dao debitantu u ligi. Klub iz Odensea je trenutno peti, Helsinger je pretposlednji.

Najuzbudljivije je bio u gradiću Hedersleu, gde je trećeplasirani Noršelend poveo autogolom Simonsen a u nadoknadi prvog poluvremena, ali su Kes Leuks i Kristijan Greko Jakobsen preokrenuli u nastavku. Tom pobedom Senderjiske je, iako tek deveti, ostao u borbi za top 6, jer ima samo tri boda manje od Hobra, dok je Noršelend ostao treći, ali za drugoplasiranim Brendbijem zaostajer sedam bodova.

Dvadeseto kolo Superlige, prvo prolećno, završava se u ponedeljak, kada Hobro dočekuje AGF iz Orhusa.