Bugarin Kraev odveo Mitjilend u polufinale Kupa Danske

Print screen/SK

Ekipa Mitijilenda poslednji je polufinalista Kupa Danske, pošto je u produžetku bila bolja od Hobroa u gostima rezultatom 2:1.

U 90 minuta utakmice nije bilo golova, a prednost Mitjilendu u prvom produžetku doneo je mladi Bugarin Božidar Krave, koji je ove sezone stigao iz Levskog.

Domaća ekipa će u početkom drugog produžetka uspela da izjednači preko Martina Mikelsena, koji je odlično iskoristio ubačenu loptu sa leve strane.

Ipak, 21-godišnji Kraev izrastao je u junaka meča, kada je tri minuta kasnije bio vešt u šesnaestercu i zakucao loptu pod prečku, za trijumf Mitjilenda i prolaz među najbolja četiri u Kupu, šesti put u svojoj istoriji.

U polufinale su se prethodno plasirali Fredericija, Silkeborg i Brendbi, sa kojim Mitjilend vodi borbu za titulu u danskoj ligi.