Kamil Vilček heroj pobede Brendbija u polufinalu Kupa

Getty Image/Adam Nurkiewicz / Stringer

Fudbaleri Brendbija plasirali su se u veliko finale Kupa Danske pošto su sa 3:1 savladali Mitjilend koji je u potpunosti razočarao na gostovanju žuto-plavima.

Favorizovana četa Aleksandera Coringera u odličnoj atmosferi opravdala je očekivanja najvatrenijih navijača i došla do četvrte pobede ove sezone protiv kluba iz Herninga.

Seriju golova otvorio je Kamil Vilček koji je već u prvom minutu iskoristio veliku grešku Tima Sparva i na kraju elegantno matirao Bila Hamida. Na novi pogodak nije se puno čekalo, jer je u 15. minutu Sparv ponovo kiksnuo i poklonio loptu Simonu Tiblingu koji je proigrao Temua Pukija, kome nije bilo teško da duplira prednost svoje ekipe.

U nastavku meča popularni Vukovi uspeli su da smanje vođstvo Brendbija preko Gustava Vikhajma u 48. minutu, međutim to je bilo sve od Mitjilenda u fazi napada na ovoj utakmici. Klub iz zapadnog dela prestonice zasluženo je trijumfovao rezultatom 3:1 koji je drugim golom na meču u 65. minutu postavio Vilček. Međutim, tom pogotku prethodila je sumnjiva odluka glavog arbitra Kristofersena koji nije dosudio prekršaj kapitena Brendbija Johana Larsona nad Dal Hendeom koji je zbog prigovora požuteo, a potom morao i van terena zbog druge javne opomene u 76. minutu posle simuliranja Pukija.

Brendbi je 10. put u klupskoj istoriji izborio plasman u veliko finale nacionalnog kupa koje je na programu 10. maja u Kopenhagenu na stadionu Parken, a za sedmi trofej boriće se sa ekipom Silkeborga.