Fudbal 12.08.2018 | 22:34 > 22:51

Kopenhagen u derbiju pobedio Brendbija, poraz Noršelena

U najvećem derbiju danskog fudbala, igranom u nedelju u okviru petog kola Superlige, Kopenhagen je savladao Brendbi sa 3:1.

Copenhagen

Getty images/Michael Regan

Copenhagen

Domaći tim poveo je u 35. minutu preko Roberta Skova, da bi Hrvat Ante Erceg izjednačio u 51. minutu.

Ipak, protivnik subotičkog Spartaka u Ligi Evrope doživeo je prvi poraz u sezoni, pošto je Kopenhagen do kraja postigao dva pogotka - Niklaj Tomsen u 77. i Viktor Fišer četiri minuta kasnije.

Kopenhagen je prvi na tabeli sa 12 bodova, a u ostalim mečevima igranim u nedelju, Alborg je savladao Partizanovog protivnika u kvalifikacijama za Lige Evrope Noršelena sa 1:0, Mitjilend je dobio Horsens 3:0, a Randers i Arhus igrali su bez golove.