Šampion izgubio bodove, kiksevi ekipa iz prestonice

Ludvig Thunman/EuroFootball/Getty Images

Subota je donela bogat program u danskoj Superligi – u mečevima šestog kola slavili su Noršelend, Randers, i Esbjerg, a remizirale su ekipe Orhusa i FC Kopenhagena. Šampion Mitjilend igrao je 1:1 u gostima sa Odenseom.

Noršelend je nakon eliminacije u Ligi Evrope od beogradskog Partizana uspeo da se povrati i slavi na svom stadionu rezultatom 2:0 protiv Vejlea. Golove za domaćina postigli su Skuv Olsen u osmom i Džonatan Ejmon u 92. minutu.

Nakon pobede tim iz Faruma nalazi se na šestom mestu tabele sa 8 bodova iz šest susreta, dok je Vejle na 11. mestu.

Randers je na svom terenu bio bolji od Hobroa sa ubedljivih 3:0, a golove su postigli Andre Romer u 42. minutu, Emil Ris u 45. i Gruzin Saba Lobjanidze u 67. minutu.

Randers ima 8 bodova, baš kao Noršelen, dok je Hobro pretposlednji sa samo 2 boda iz šest kola.

Orhus je na svom terenu igrao nerešeno sa Kopenhagenom 1:1 – Jens Stage je doveo domaćina u vođstvo u 38. minutu, a timu iz prestonice bod je u drugom minutu nadoknade doneo Viktor Fišer.

Kopenhagen je i dalje prvi na tabeli sa 13 bodova.

Esbjerg je u gostima slavio protiv Brendbija golom Jurija Jakovenka u 85. minutu.

Mitjilend i Odense igrali su u Odenseu 1:1, a dramatičan je bio finiš utakmice u kojem je Odense došao do boda u 94. minutu golom Helenijusa. Prethodno je jedini pogodak za Mitjilend postigao Del Hende u 74. minutu.