Šampionu derbi sa FCK, poraz Brendbija

Michael Regan, Getty Images Sport

Fudbaleri Mitjelena savladali su Kopenhagen kod kuće u derbiju devetog kola danske Superlige sa 3:1.

Posle takvog ishoda, aktuelni šampion ima 18 bodova i primakao se FCK na prvoj poziciji na samo bod.

Duel na MCH Areni u Herningu sjajno je počeo za domaćina, koji je došao do vođstva u 15. minutu golom Polsena iz penala. Taj rezultat je bio aktuelan do 61. kad je Onuaču povisio na 2:0, na asistenciju Mabila. Nadu gostima da mogu da izbegnu drugi poraz u sezoni vratio je N’Doje u 74, ali je devet minuta kasnije Dal Hende odklonio sve dileme oko pobednika.

Senderijske je u uzbudljivom meču protiv Brendbija na strani slavio sa 4:2. Gosti su vodili 1:0, domaći okrenuli na 2:1, da bi na kraju Senderijske smogao snage, postigao još tri gola i slavio.

Strelci za pobednika bili su Romer u 12, Absalonsen u 41, Lider u 51. i Gartenman u 58, dok su golove za Brendbi postigli Vilček u 14. i Muktar u 21.

Horsens je kod kuće savladao Orhus sa 3:2, tako što je sva tri gola postigao u prvom poluvremenu preko Junkera u 11, Risea u 31. i Hansona u 43. Za goste, koji su od 72. igrali sa desetoricom zbog isključenja Aminija, precizni su bili Bundu u 15. i Nilsen u 52.

Meč Vendsisela i Hobroa završen je bez pobednika – 1:1. Domaći tim je poveo u 28. pogotkom Kaltofta, a konačan rezultat postavio je Pedersen u 40.

Pogledajte rezultate i  tabelu danske lige.