Danska: Horsens šokirao Brendbi

Sport Klub Printscreen

U 11. kolu danskog šampionata u nedelju su na programu bila četiri duela, a najzanimljivije je bilo u poslednjem meču dana u kojem je Horsens posle preokreta bio bolji od Brendbija.

U poslednjem meču dana viđen je veliki preokret – Horsens savladao u gostima Brendbi sa 2:1. Brendbi je dobro počeo utakmicu i poveo u 15. minutu golom Kamila Vilčeka, a asistenciju je upisao Radošević. Međutim, hrvatski vezista je upropastio sve dobro što je uradio, pošto je postigao autogol u 58. minutu. Potpuni preokret Horsensu doneo je Rese u 80. minutu. Horsens sada ima 16 bodova i na deobi je četvrtog mesta, dok je Brendbi sedmi sa 14 bodova.

Vendsisel je u Hjeringu na domaćem terenu posle munjevitog preokreta došao do tri boda protiv FC Kopenhagena 2:1, iako je gost iz prestonice poveo preko Skuva u 25. minutu.

Ipak, usledio je preokret domaćina – u 76. minutu izjednačili su golom Torstejnsona, a u 79. minutu tri boda domaćima doneo je Knudsen.

Esbjerg je na „Blu Voter Areni“ remizirao bez golova u meču sa Orhusom, pa je Esbjerg na šestom, a Orhus na četvrtom mestu tabele.

Odense je slavio u gostima protiv Olborga 1:0 golom Kaspera Nilsena u 18. minutu i napravio iznenađenje, pa je sada na desetom mestu tabele sa 12 bodova iz 11 susreta, dok je Olborg i uprkos porazu treći.

U meču odigranom u ponedeljak Odense je lako slavio protiv Horsensa.

Pogledajte REZULTATE i TABELU danskog šampionata.