Danska: Brendbi se povratio posle dva poraza

Boris Streubel/Getty Images

Fudbaleri Brendbija zabeležili su pobedu na startu 16. kola danske Superlige, pošto su na domaćem terenu bili bolji od Orhusa 2:0 (0:0).

Strelci za domaćina bili su Nemac Dominik Kajzer u 68. i Poljak Kamil Vilček iz penala u 87. minutu. Bio je to 11. gol u sezoni Vilčeka, koji je najbolji strelac prvenstva ispred Endojea iz Kopenhagena, koji ima 9 golova.

Orhus je meč završio sa desetoricom igrača, pošto je Valej u 85. minutu dobio drugi žuti karton.

Bila je ovo prva pobeda Brendbija nakon dva uzastopna prvenstvena poraza od Kopenhagena i Mitjilenda. Brendbi se sada nalazi na četvrtom mestu tabele iza Kopenhagena, Mitjilenda i Esbjerga, a Orhus je deveti.

U narednom kolu Brendbi igra protiv Senderjiskea u gostima, dok Orhus dočekuje Horsens.

Iz fudbala se povuklo najveće ime u danskom fudbalskom prvenstvu – Holanđanin Rafael van der Vart završio je uspešnu karijeru kao fudbaler Esbjerga.

Pogledajte REZULTATE i TABELU danske Superlige.