Petarda Mitjelenda za prvo mesto na tabeli

Michael Regan, Getty Images Sport

U nedelju je kompletirano 16. kolo danske Superlige. Mitjelnd je slavio ubedljivu pobedu, slavili su i Odense i Hobro, a viđena su i dva remija.

Mitjelend je sa 5:0 pred svojim navijačima savldao Vejle i tako došao do desete pobede u sezoni i vratio se zbog bolje gol razlike na prvo mesto na tabeli. Isti broj bodova nakon 16 kola ima i Kopenhagen.

Dva gola je u ovom meču postigao Mabil, a pogađali su i Onuaču, Evander i Pulsen.

Odense je na svom terenu sa 2:1 bio bolji od Esbjerga nakon preokreta.

Poveli su gosti golom Ostina u sedmom minutu, ali Lund je pre odlaska na odmor Odenesu doneo izjednačenje. Gol za pobedu postigao je Nilsen u trećem minutu nadoknade vremena.

Hobro je kao domaćin golom Kristofersena pobedio Vendsisel.

Kopenhagen je na gostovanju Alborgu nakon remija 1:1 osvojio samo bod, Randers i Nordsjelend su meč završili istovetnim rezultatom.