03.04.2019 | 21.38 > 21:42

Mitjilend rutinski do finala Kupa Danske

Fudbaleri Mitjilend prvi su finalisti Kupa Danske, pošto su na svom terenu savladali Odenze sa 4:0.

Midtjylland

Michael Regan Getty Images Sport

Mitjilend je došao do prednosti u 31. minutu, kada je Trols Kleve postigao autogol.

U drugom poluvremenu, domaći tim je još tri puta zatresao mrežu protivnika, a dvostruki strelac bio je Pol Onuaču.

Nigerijac je mrežu pogađao u 47. i 72. minutu. Konačan rezultat postavio je Gustav Vikhajm tri minuta pre kraja.

Protivnik Mitjelenda u finalu biće bolji iz okršaja Brendbi - Alborg, koji se igra u četvrtak.