Getty Images/Stuart Franklin

18.04.2019 | 20.03 > 20:05

FCK gazi ka tituli: Trojka u mreži Mitjilenda za +8

Fudbaleri Kopenhagena nalaze se na dobrom putu da osvoje titulu u Danskoj. Klub iz glavnog grada ostvario je pobedu u 30. kolu Superlige protiv Mitjilenda 3:0 i sad na prvoj poziciji ima 8 bodova više od tog rivala šest kola pre kraja.

Kopenhagen

Claudio Villa, Getty Images Sport

Lavovi imaju 73 poena, a aktuelni šampiom 65. Kopenhagen je do pete uzastopne pobede stigao u prvom poluvremenu, kad je stekao dva gola prednosti.

Domaći su stekli vođstvo u 26. minutu. Posle ugirane akcije iz kornera i odbitka, lopta je došla do Andreasa Bjelanda, koji ju je plasirao u nebranjenu mrežu.

Na 2:0 povisio je Dame Endoje u 39. Ponovo je pogotku prethodio korner, a ovoga puta je senegalski napadač odbijenu loptu iz okreta zakucao u gol.

Isti igrač je u 63. minutu postavio konačan rezultat. Sjajno se Endoje snašao posle dodavanja Jonasa Vinda i rutinski matirao Jespera Hansena.

U drugoj utakmici kola, Esbjerg je kao domaćin savladao Brendbi 1:0, pogotkom Kauka u 61. minutu.

Esbjerg je tim trijumfom došao do treće pozicije sa 45 bodova, dok je Brendbi peti sa 40.