Brendbi pobedio u Herningu, FCK na korak od titule

Pet kola pred kraj danske Superlige odluka o šampionu je gotovo izvesno doneta, jer FC Kopenhagen ima 11 bodova prednosti u odnosu na Mitjilend.

Kopenhagen

Claudio Villa, Getty Images Sport

FCK je slavio 3:0 u Farumu, na terenu na kojem ima daleko najslabiji skor u ligi, tako stekao gotovo nedostižnu razliku i približio se 13. tituli.

Viktor Fišer je otvorio meč golom u 26. minutu, a samo sedam minuta kasnije Dame Endoje potvrdio je sjajnu formu četvrtim golom u tri meča. Pobedu je početkom drugog poluvremena potvrdio Robert Skou, kojem je to već 25. gol u sezoni.

Kopenhagen je tako završio prvi krig lige za prvaka sa maksimalnih 15 bodova, a za to vreme ih je Mitjilend osvojio samo pet.

Branilac titule doživeo je drugi uzastopni poraz u duelima sa klubovima iz glavnog grada, pošto ih je na domaćem terenu porazio Brendbi. U frenetičnom otvaranju domaćin je poveo posle osam minuta, kada je posle jednog auta lopta pala na prečku, a Mark Dal Hende sa metra ubacio u mrežu.

Samo tri minuta kasnije Brendbi je izjednačio posle munjevite kontre – golman Švebe je ispucao loptu na polovinu protivnika, gde je na nju natrčao Simon Hedlund i posle dugog sprinta smestio je iza golmana Hansena.

U drugom poluvremenu gostujući fudbaleri su dvaput vadili loptu sa svoje linije, a po jedan igrač na obe strane promašio je prazan gol. U 75. minutu pala je odluka – Jens Gamelbi je šutirao sa 20 metara, lopta je zakačila jednog od defanzivaca i lobovala Hansena.

Ova pobeda Brendbi vraća u borbu za Ligu Evrope sa Esbjergom i Odenseom, dok je Mitjilend drugi, daleko ispod lidera, ali i daleko ispred trećeg. Ista dva kluba za tri nedelje sastaće se u finalu nacionalnog kupa.

U Ligi za opstanak igrali su se mečevi u grupi B. AaB je u gostima pobedio Randers 2:0, golovima Tom Van Verta i Lukasa Andersena. Ova dva kluba svakako će se boriti za mesto u baraž-meču za Ligu Evrope, a Randers trenutno ima tri boda prednosti.

Borba za goli život očekuje Hobro i Vendsisel, a u malom severnom derbiju domaćin je pobedio 3:2. Hobro je golovima Babajana, Mistratija i Ćirkevola poveo ubedljivo, a Mekgauan i Ćelman su spustili razliku na minimum. Na tabeli sada dve ekipe dele samo dva boda, a odluka pada u sledećoj rundi, kada Hobro gostuje u Olborgu, a Vendsisel čeka Randers.

Poslednji meč 31. kola igra se u utorak, kada u direktnom obračunu za poziciju tri Esbjerg čeka OB.

Lokalni derbi između Noršelena i Brendbija okončan je nemilim scenama, pošto su navijači uzvikivali homofobne parole, a klub se ogradio od incidenta.

Pogledajte REZULTATE i TABELU danske Superlige.