SK

05.05.2019 | 18.39 > 19:03

Titula se vratila kući: Kopenhagen šampion 13. put

Fudbaleri Kopenhagena slavili su u derbiju 33. kola protiv najvećeg rivala Brendbija 3:2 i na taj način osigurali 13. titulu šampiona.

FC Copenhagen

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Iako se nisu direktno borili za trofej kao nekih ranijih godina, dva velika rivala igrala su izuzetno bitnu utakmicu. Kopenhagen bi pobedom osigurao povratak titule posle godinu dana, dok bi Brendbi ostao u prilici da juri Evropu. Gosti su poveli u šestom minutu golom Tiblinga, ali Kopenhagen je preokrenuo u sam dva minuta. Strelci su bili u 10. minutu Skov iz penala i Endoje u 12. minutu. Držao je vođstvo domaćin sve do 53. minuta kada je Vavro zatresao sopstvenu mrežu i vratio meč na početak. Ipak, gol vredan titule postigao je Falk u 64. minutu.

Na ovaj način Kopenhagen je nastavio trofejni niz pošto mu je ovo 12. titula u ovom veku, a čak sedma u poslednjih 10 godina. Ukupno imaju 13 titula i najtrofejniji su klub od aktivnih, a samo je Kopenhagen Boldklub trofejniji sa 15, ali taj klub je 1992. u fuziji sa Boldklubom 1903. formirao današnji Kopenhagen. Brendbi je peti sa 43 boda, dva manje od Odenzea, ali uz utakmicu manje, tako da je Evropa u ovom trenutku jako daleko.