Getty images/Steve Welsh

17.05.2019 | 20.10 > 20:31

Mitilend konačno razbio kletvu, Brendbiju visi Evropa

U ultra neizvesnom finalu Kupa Danske, rešenom tek posle izvođenja jedanaesteraca, Mitilend je slavio protiv Brendbija i na taj način došao do prvog trofeja u najmasovnijem takmičenju.

Midtjylland

Getty images/ Jordan Mansfield

Može se reći da je na Telija Parkenu u Kopenhagenu viđen odličan fudbal. Postignuta su dva gola, ali moglo je i više međutim golmani su imali neke zaista sjajne intervencije. Mitilend je došao u vođstvo već u šestom minutu preko Hansena. Njihova radost nije dugo trajala, pošto je samo 15 minuta kasnije Kaizer izjednačio. Niko tada nije verovao da će ovo biti svi golovi do kraja 90. minuta. Međutim, za to su se pobrinuli golmani Hansen i Švabe.

Igrali su se i produžeci, ali kako golova nije bilo pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Već prvi penal promašio je strelac gola za Brendbi Kaiser. Poravnanje je usledilo u drugoj seriji, kada Tihouzen nije bio precizan. Ipak, tragičar penal serije bio je Josip Radošević. Hrvatski internacionalac nije iskoristio penal u četvrtoj seriji, a Mitilend je u naredna dva bio precizan, i kada je Šolc zatresao mrežu moglo je da počne veliko slavlje.

Mitilendu je ovo prvo slavlje u kupu, posle četiri izgubljena finala, što je najduži niz pre prvog trofeja. Brendbi je ponovo ostao bez trofeja u borbi sa Mitilendom, kao i prošle sezone kada je u šampionatu do poslednjeg kola bio u igri. Takođe, ovim su Brendbiju ostale samo teoretske šanse da se plasira u kvalifikacije za Ligu Evrope, pošto četvrtoplasirani Esbjerg dva kola pre kraja beži Brendbiju četiri boda.

Gustav Vikhajm izabran je za MVP kupa, a to zvanje je zaslužio golovima u prethodne tri runde i odličnom partijom u finalu.