20.05.2019 | 21.18

Brendbi pobedio, sa Odenseom za Ligu Evrope

Fudbaleri Brendbija zadržali su šanse za plasman u Ligu Evrope, pošto su u pretposlednjoj rundi plej-of faze danske Superlige deklasirali Mitjilend sa 4:1.

Poveli su gosti golom Evandera u 14. minutu, ali je domaćin preokrenuo do poluvremena pogocima Vilčeka i Hedlunda, da bi trijumf u nastavku potvrdili Tibling i ponovo Vilček.

Brendbi je peti na tabeli sa 49 bodova, tri manje od Odensea kojem gostuje u poslednjem kolu. Ukoliko pobedi, Brendbi će biti četvrti i plasiraće se u baraž za plasman u kvalifikacije Lige Evrope sa boljim iz dvomeča Randersa i AGF (2:1 u prvom meču, revanš se igra u Orhusu).

Mitjilend je već odavno “zakucan“ na drugoj poziciji i sledeće sezone igraće kvalifikacije za Ligu šampiona, a prvak je FCK.