Minimalne prednosti Lingbija i Obroa

U prvim mečevima baraža za opstanak u Superligi Danske pobede kod kuće zabeležili su Lingbi i Obro i tako stekli lepe izglede da sledeće sezone igraju u eliti.

Lyngby BK

print screen

Obro koji je ove sezone igrao u elitnom rangu posle izborene promocije prošle sezone, došao je u situaciju da se bori kroz baraž za opstanak. Golom Sabija u 30. minutu došli su do minimalne, ali vredne pobede bez primljenog gol i optimistično dočekuju revanš u gostima.

Lingbi je napravio važan korak ka povratku u elitni rang. Pobedio je na svom terenu Vendsisel 2:1. Sve je rešeno u prvih pola sata. U devetom minutu Gitkjer doveo je domaćina u vođstvo, a izjednačio je Kamara samo dva minuta kasnije. Konačan rezultat i veliku pobedu Lingbiju doneo je Fosgard u 31. minutu.

Revanš mečevi u kojima su Viborg i Vendsisel domaćini na programu su u nedelju, a pobednici će izboriti superligaški status naredne sezone.