Getty Images/Christof Koepsel

31.05.2019 | 21.10 > 21:11

Brendbi izborio mesto u kvalifikacijama za LE

Fudbaleri Brendbija slavili su u poslednjem meču doigravanja za Ligu Evrope protiv Rendersa.

Brendbi je u odlučujućem meču za plasman u Ligu Evrope savladao Renders 4:2 i u narednoj sezoni igraće Ligu Evrope od prvog kola kvalifikacija.

Brendbi je do pobede došao nakon preokreta jer je golovima Kalesoe i Akvista gubio u 51. minutu 2:0.

U 55 je Vilcek smanjio na 2:1, a u 67. je nakon gola Kajzera bilo 2:2.

Halimi je u 72. doveo Brendbi u vođstvo, a pobeda je potvrđena autogolom Risa u 89. minutu.

Evropa za Brendbi, rekord za Skoua, suze za OB

Poslednje kolo u dva najviša ranga danskog fudbala donelo je mnogo radosti za navijače u glavnom gradu.

Brendbi pobedio, sa Odenseom za Ligu Evrope

Fudbaleri Brendbija zadržali su šanse za plasman u Ligu Evrope, pošto su u pretposlednjoj rundi plej-of faze danske Superlige deklasirali Mitjilend sa 4:1.

I komentatora je zabolela nepravedna sudijska odluka...

U finalu Kupa Danske, sudija je oštetio ekipu Mitjilenda ne dosudivši očigledan penal u ovoj situaciji na meču sa Brendbijem, burno je reagovao i naš komentator Vladimir Novaković, pravda je ipak zadovoljena nakon izvođenja jedanaesteraca, pošto je pobedu odneo upravo Mitjilend.

Mitilend konačno razbio kletvu, Brendbiju visi Evropa

U ultra neizvesnom finalu Kupa Danske, rešenom tek posle izvođenja jedanaesteraca, Mitilend je slavio protiv Brendbija i na taj način došao do prvog trofeja u najmasovnijem takmičenju.