Lingbi i Hobro u Superligi Danske

Fudbaleri Lingbija i Hobra igraće naredne sezone u danskoj Superligi, posle pobeda u baražu.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Hobro je sačuvao status posle dvostruke pobede nad Viborgom, dok je Lingbi remijem sa Vendsiselom u Jeringu odbranio gol prednosti iz prvog meča.

Silkeborg je ranije obezbedio promociju i zameniće Vajle. Time je kompletiran spisak učesnika Superlige za sledeću sezonu.

Hobro je priliku da igra baraž izborio pobedom na strani protiv Vajlea, a kvalitet van svog terena potvrdili su i u ključnoj utakmici sa Viborgom.

Posle 1:0 iz prvog meča oni su već do poluvremena kao gosti vodili 2:0. Taj rezultat su bez problema očuvali u drugih 45 minuta, pa su na rutinski način slavili.

Lingbi je u baraž ušao kao trećeplasirani u drugoligaškoj konkurenciji, golom koji su postigli u sudijskoj nadoknadi, a kod kuće su pobedili 2:1.

U Jeringu je gost iz glavnog grada vodio 2:0, golovima Jepea Kjera i Adnana Mohameda. U nastavku je Vendsisel uspeo da se vrati, Jon Dagur Torsteinson realizovao je penal u 68. minutu, a u samoj završnici Dimoko Konate je izjednačio, ali je i 2:2 odgovaralo Lingbiju.

Vikinzi će tako nazad u elitni rang samo jednu godinu posle ispadanja, iako je polovinom prošle sezone delovalo da se klub dugo neće oporaviti od finansijskih problema, koji su ga doveli na ivicu gašenja i omogućili nekolicini igrača da raskinu ugovor zbog neisplaćenih zarada.

Posao će drugoligašima biti mnogo teži sledeće sezone, jer se posle trogodišnjeg eksperimenta Superliga vraća na 12 timova. To znači da će tokom leta 2000. iz elitnog ranga ispasti tri tima, a u njega će se plasirati samo jedan.