Getty Images/Stuart Franklin

19.07.2019 | 21.01 > 21:02

Pao i Orhus: FCK dva od dva

Aktuelni šampion Danske Kopenhagen upisao je i drugi trijumf u novoj sezoni Superlige, pošto je na svom terenu savladao Orhus sa 2:1.

FC Copenhagen

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

FCK je na otvaranju drugog kola na Parkenu bio bolji rival sve vreme, a do trijumfa je stigao golovima Bengtsona u 12. i Vinda u 64. minutu.

Asistent kod oba pogotka bio je sjajni vezista Viktor Fišer.

Kod prvog je odlično uposlio Bengtsona, koji je sa leve strane poslao loptu u dalji ugao, a kod drugog je "na tacni" proigrao Vinda na 7 metara od gola.

Jedini gol za goste dao je Torstajnson, koji je u 81. minutu pobegao odbrani domaćih i u situaciji jedan na jedan lobovao Gritebusta.

Orhus posle dva kola ostaje bez pobede i uz jedan osvojen bod zauzima osmo mesto.

Pogledajte raspored drugog kola danske lige.