Ludilo u Randersu, preokret Mitilenda

Nedeljne mečeve drugog kola Superlige Danske obeležili su mečevi u Randersu i Mitilendu.

Randers FC

Printcsrean

Ubedljivo najzanimljiviji meč odigran je u Randersu, gde je istoimeni klub ugostio slavni Brendbi. Domaćin je poveo preko Risa u osmom minutu. Ali samo u narednom napadu Kaizer izjednačuje. Golova nije bilo do nadoknade vremena, a ispostavilo se da je tu bilo najviše uzbuđenja. Brendbi je poveo u drugom minutu nadoknade, a strelac je bio Ure. Međutim, u četvrtom minutu nadoknade gosti su ostali sa igračem manje, poto je Arajuri napravio prekršaj na ivici šesnaesterca. Iz tog slobodnog udarca došlo se do izjednačenja. Lobjanidze je izveo slobodan udarac, pogodio živi zid, lopta se odbila do Marvina Ega, koji se najbolje snašao i doneo izjednačenje i prvi bod u šampionatu.

Sa druge strane, Brendbi je propustio priliku da drugom pobedom drži priključak za vodećim Kopenhagenom i Mitilendom, koji imaju obe pobede. Mitilend je do drugog trijumfa došao preokretom na svom terenu protiv Noršelena. Atanga je doveo goste u vođstvo u šestom minutu. Evander je u 28. minutu bio precizan sa bele tačke za 1:1, a konačnih 2:1 postavio je Onjeka u 56. minutu.