Dave Thompson/Getty Images

04.08.2019 | 20.40 > 20:44

Mitjilend opet u finišu, Brendbi šokiran

Fudbaleri Mitjilenda očuvali su stoptrocentan učinak u Superligi, jer su treći put u četiri kola pobedili 1:0 golom u poslednjih pet minuta.

Mitjilend

Print screen/SK

Mitjilend

FCM je sa igračem manje pobedio AaB, pogotkom Evandera iz slobodnog udarca, a gosti su u prvom poluvremenu promašili penal.

Horsens je kao gost pobedio Brendbi 2:1, pa je već posle četiri kola razlika na vrhu velika: vodeći tandem FCK-Mitjilend ima po 12 bodova, prvi pratioci tek sedam. Randers je do prve pobede u sezoni došao protiv Noršelenda – 3:1 – dok je OB minimalno slavio u Esbjergu.

Derbi kola na MCH Areni doneo je samo jedan gol, i to u 89. minutu, ali je uzbuđenje počelo bukvalno odmah. Posle samo dva minuta Evander je nadmudrio golmana Rinea, ali se na protivničkoj gol-liniji zatekao Žunior Brumado, koji nije samo sprečio čist gol, nego ga je blokirao iz ofsajda, pa se ni odbitak Kažusta nije računao.

Tom van Vert, koji je prošle nedelje bio dvostruki strleac za AaB, postigao je desetak minuta kasnije gol, ali je i on poništen zbog ofsajda. U 26. minutu veoma slabi sudija Krog dosudio je penal posle kontakta Kažusta i Lukasa Andersena, ali je Van Vertov neuverljivi udarac sa bele tačke lako odbranio Jesper Hansen.

Do poluvremena golova nije bilo, pred sâm odbor zbog snažnog udarca u glavu napolje je morao van Vert, a u prvih deset minuta nastavka drama se pojačala. Najpre je kapiten Erik Svjačenko pogodio prečku gola AaB, a u nastavku akcije je makazicama šutnuo u lice Kristensena i dobio žuti karton. Već dva minuta kasnije isti igrač je na centru povukao rivala za dres i opravdano dobio crveni karton.

Sport Klub Youtube

Sa igračem više AaB se trudio, ali osim Andersenovih udaraca sa distance i neugodnih kornera, nije dovoljno pretio iskusnom Hansenu. Na drugoj strani Mitjilend je dao još dva gola, koja su poništena – Nikolajsen je faulirao rivala u napadu, a desetak minuta pred kraj domaća publika Krogu je dodala i pomoćnika Serensena, koji je bez ikakvog razloga mahao ofsajd i sprečio debitantski gol Sorija Kabe, najskupljeg igrača u istoriji FCM (3 miliona evra).

U 86. minutu Evander je imao odličnu priliku iz slobodnog udarca, ali je šutirao veoma neprecizno. Samo dva minuta kasnije Kusk bez potrebe pravi faul pored aut-linije, a Evanderov centaršut zbunio je sve pred golom, pa se kroz gužvu lopta provukla do mreže.

Mitjilend je tako minimalno dobio i četvrti meč, tri od njega 1:0, golovima u 88, 89. i 93. minutu. Ubedljivo su drugi, iako su dali samo pet golova, bar dva manje od bilo koga u gornjoj polovini lige. Njima u četvrtak dolaze Rendžers i Stiven Džerard.

Njihova prednost u odnosu na trećeplasirani Brendbi sad je pet bodova, posle šokantnog poraza žutih od Horsensa. Halur Hanson doneo je gostima prednost već posle četiri minuta, ali je u devetom Kamil Vilček izjednačio na asistenciju Dominika Kajzera.

Domaći su dominirali na terenu, ali su gosti imali bolje šanse i pre nego što je u 60. minutu Paulus Arajuri posle kornera glavom lobovao svog golmana Švebea. Tako je treći put u nizu meč ovih rivala završen pobedom gosta, a i poslednji put u kopenhaškom zapadnom predgrađu bilo je 1:2. BIF je već posle četiri kola izgubio kontakt sa vodećima, iako je triput igrao kod kuće, a na jeinom gostovanju vodio do 93. minuta. U gostujućem timu debitovao je Erhan Mašović u nadoknadi vremena.

Norvežanin Sander Svensen još jednom je odigrao sjajan meč, a njegov gol obezbedio je timu Odensea pobedu u Esbjergu.

Randers je ubedljivo savladao Noršelend u meču, u kojem je i najmlađi tim lige mogao do pobede. FCN je ponovo stvarao i promašivao zicere, Okvist je postigao i autogol, a Ego i Remer potvrdili pobedu. Jedini strelac za goste bio je Kudus.

Poslednji meč četvrte runde u ponedeljak igraju Lingbi i AGF Aarhus.