Teško prežalili Zvezdu: FCK tek u nadoknadi do tri boda

Aktuelni šampion Kopenhagen došao je i do šeste pobede u Superligi Danske i to samo tri dana posle eliminacije od Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Kopenhagen

Claudio Villa, Getty Images Sport

Očigledan je bio psihološki pad posle poraza u penal ruletu protiv šampiona Srbije, kod igrača Kopenhagena. Mučili su se gosti protiv Randersa i umalo da izgube prve bodove. Međutim, imali su i dosta sreće u 90. minutu. Bartolec je odlično centrirao sa desne strane, loptu je glavom zahvatio Lind, ali je na putu ka golu lopta zakačila Nilsena, promenila smer i završila u golu. Posle ove pobede Kopenhagen ima maksimainih 18 bodova, dok je Randers 11. sa pet bodova.

U drugom meču dana Nošelan je savladao kod kuće Odense 2:0 u direktnom duelu za treće mesto. Sada je Noršelan na deobi trećeg mesta sa Brendbijem, pošto obe ekipe imaju po 10 bodova, dok je Odenze peti sa bodom manje.