Pet dana posle ispadanja iz kvalifikacija za Ligu šampiona od Crvene zvezde, FC kopenhagen je prvi put u sezoni napravio prednost u domaćoj Superligi.

Mitjiland

Michael Regan/Getty Images

Mitjiland

FCK je još u petak dobio meč u Randersu, a nedeljni remi Mitjilenda sa Hobrom znači da je prednost aktuelnog nad prethodnim prvakom dva boda.

Brendbi je ostao u trci, posle pobede nad AaB 2:1, Esbjerg je stigao do prve pobede u sezoni, a Silkeborg i Senderjiske podelili bodove uz 6 golova.

Oba vodeća tima u ligi se teturaju, ali osvajaju bodove golovima u završnici. Na otvaranju šestog kola FCK je autogolom rivala unadoknadi pobedio u Randersu, a Mitjilend je protiv Hobra stigao do 1:1 pogotkom Erika Svjačenka u 90. minutu.

Samo šest minuta ranije kapiten FCM napravio je penal, koji je Pol Ćirkevol pretvorio u šokantno vođstvo gostiju (tek drugi primljeni gol Vukova u sezoni), ali se ispravio skokom posle prekida.

Mitjilend je tako stigao do 16. boda u sezoni, od čega sedam od 88. minuta do kraja (tri remija pretvorili u pobede, jedan poraz u remi). Hobro ima već četiri remija.

Kamil Vilček je nastavio da teroriše AaB, postigavši protiv njih peti gol na prethodna četiri meča, a Brendbi je slavio 2:1. vilčekov sedmi gol u ligi duplirao je prednost posle trećeg ligaškog i petog letnjeg gola Dominika Kajzera.

Meč su obeležile četiri prečke u prvom poluvremenu, od čega je najatraktivnija viđena kada je Martin Švebe atraktivnom paradom sprečio lob. Nemac se izbrukao u 55. minutu, kada je dozvolio da ga Patrik Olsen lobuje direktno iz slobodnog udarca sa aut-linije. AaB je bio u više navrata blizu izjednačenja, ali je BIF izdržao i održao korak sa vodećim tandemom.

Finac Markus Halsti strelac je jedinog gola u Esbjergu, gde je EfB prvi put u sezoni slavio i pomakao se sa dna. Lingbi je imao igrača više u poslednjih pola sata, posle crvenog kartiona Jakovenku, ali to nije iskoristio.

Roni Švarc je potvrdio da mu Silkeborg savršeno odgovara. Bivši reprezentativac je posle tri sezone u inostranstvu, tokom kojih je za tri kluba u tri zemlje dao ukupno šest golova, ovog vikenda produžio sjajnu seriju za klub sa začelja Superlige.

Švarcov het-trik (četiri gola u sezoni, posle 25 u drugom rangu prošle godine) obezbedio je tek drugi bod Silkeborgu u ovogodišnjem takmičenju, posle remija sa Senderjiskeom 3:3. Mart Lider je drugi put ovog leta postigao po dva gola, a jedan je dodao Novozelanđanin Marko Rohas.