Getty Images/Stuart Franklin

26.08.2019 | 21.22 > 21:23

Petica Olborga na zatvaranju kola

Fudbaleri Olborga ubedljivo su pobedili Horsens na gostovanju u sedmom kolu danske Superlige rezultatom 5:0.

Navijači Olborga

EuroFootball, Getty Images

Gosti su u ranoj fazi meča stekli dva gola prednosti, preko Andersena u 10. i Okorea u 13. minutu.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do finiša. Tad je na scenu stupio Olsen i pogocima u 79. i 82. povisio na 4:0, da bi dva minuta kasnije novi gol dao Andersen.

Olborg je sad četvrti na tabeli sa 10 bodova, koliko imaju i Nordsjelend i Odense na pozicijama pet i šest, dok je Horsens posle trećeg uzastopnog poraza na 11. mestu sa 6.

AAB u sledećem kolu dočekuje šampiona Kopenhagen, a Horsens Lingbi.