31.08.2019 | 18.24 > 18:26

Noršelan iz penala srušio Hobro

Fudbaleri Noršelana savladali su Hobro rezultatom 2:1 u jedinoj utakmici subotnjeg programa u okviru osmog kola danskog prvenstva.

NORDSJÆLLAND, HOBRO

SK

Sva tri pogotka u Farumu su viđena u prvom poluvremenu, a domaći tim je do trijumfa došao golom Mohameda Kudusa iz penala u nadoknadi. Jedanaestercu je prethodio faul Jespera Raska u kaznenom prostoru, zbog kojeg je zaradio javnu opomenu.

Noršelan je poveo u 28. minutu golom Jakoba Kristensena, da bi Pol Aleksander Kirkevold izjednačio samo šest minuta kasnije, a Kudus, ispostavilo se, zatim postavio konačan rezultat.

Za Noršelan je do bila peta uzastopna pobeda nad Hobrom na domaćem terenu, a druga uzastopna u međusobnim susretima.

Noršelan sada drži treće mesto sa 13 bodova, osam manje od vodećeg Kopenhagema, koji ima utakmicu manje, dok je Hobro na desetoj poziciji sa osam bodova.