Getty Images/Stuart Franklin

15.09.2019 | 21.07 > 21:10

Mitjilend na +4, Brendbi konačno dobio, FCK u agoniji

Fudbaleri Mitjilenda ulaze u prvi derbi sezone sa četiri boda prednosti, posle pobede nad Lingbijem 3:0. Šampion FCK je posle sedam vezanih pobeda vezao drugi poraz, 2:1 od Hobra.

Navijači Brendbija

Boris Streubel/Getty Images

Brendbi je posle mesec dana ponovo pobedio, 4:2 protiv Noršelenda u meču za fudbalske sladokusce, dok je AGF na pragu nacionalnog rekorda, jer su peti put u nizu ostali netaknute mreže, u trijumfu nad AaB od 3:0. Treći meč završen istim rezultatom odigrali su Esbjerg i Randers, a slavili su gosti.

Mitjilend je gostovao Lingbiju, koji ih uvek muči, ali ovog puta na severnom kraju prestonice bilo je laganih 0:3. Emilijano Markondes, koji je stigao na pozajmicu iz Engleske, na debiju je još pre poluvremena upisao asistenciju za Avera Mabila. U nastavku su Mikael Anderson i Erik Svjatčenko potvrdili pobedu lidera, kojem će još bolje vesti stići dok su se još tuširali.

Žuti minut Stena Gritebusta bio je četvrti. Odbrana Hobra je posle kornera raščistila situaciju dugim ispucavanjem na desnu stranu, kada je norveški golman bespotrebno istrčao. Edgar Babajan ga je rutinski optrčao i uputio centaršut za Julijana Kristofersena, koji je pogodio mrežu svog dečačkog kluba. Samo devet minuta kasnije Jermen je ponovo asistirao, a strelac je bio Emanuel Sabi.

Goste su vratila u igru letnja pojačanja. Pep Mel je u 25. minutu divnim pasom spoljnom omogućio Mihaelu Santosu prvi gol u danskom fudbalu. Do kraja FCK je dominirao, a u 71. minutu prvi put u Superligi na terenu se pojavio kultni heroj Niklas Bentner, ali je njegov glavni doprinos meču bio sudar glavama sa defanzivcem rivala. FCK u sledeću nedelju (18.00, prenos na SK) dočekuje Mitjilend.

Brendbi se vratio na treće mesto i prišao gradskom rivalu na minus pet posle veoma zabavnog i kvalitetnog meča sa Noršelendom. U uvodnih pola sata domaći su pogodili prečku, a gosti naterali golmana Švebea na spektakularnu intervenciju, a goleada je počela u 32. minutu, kada je uz dva odbitka Dominik Kajzera izašao sâm pred golmana i dao četvrti gol u sezoni. Kada je Kamil Vilček sâm zadržao celu odbranu rivala i poslao Radoševića u prostor za 2:0 mnogi su mislili da je meč rešen.

Ali, Brendbi ove sezone često pada u drugom poluvremenu, a Noršelend igra zaista sjajan fudbal. Ajzek Atanga i Mes Tihosen pravili su šansu za šansom, a gol je postigao Mikel Damsgor. Samo pet minuta kasnije Hani Muhtar je dao prvi gol ove sezone predivnim udarcem sa 25 metara, ali je posle još pet minuta 19-godišnji Atanga upisao četvrti gol u sezoni, zakucavši loptu iznad Švebeove glave.

Neizvesnost je potrajala do 86. minutu, kada je Frendrup prvim kontaktom s loptom proigrao Vilčeka, Itegor je oborio Poljaka, a ovaj s bele tačke prekinuo petosatni post. Vilček ima osam golova, tri više od grupe pratilaca.

Igrač dana bio je Mustafa Bundu. Reprezentativac Sijere Leone je het-trikom srušio AaB, a njegov AGF nije primio gol pet mečeva. Ako odole i u petak u Odenseu, izjednačiće rekord Superlige, koji je šampionski sastav Noršelenda postavio u proleće 2012. Posle jednog boda u prva četiri meča, klub iz Orhusa je sada na četvrtom mestu. Silkeborg protiv OB u ponedeljak može da prvom pobedom u sezoni pobegne sa dna.