22.09.2019 | 20.59 > 21:04

Derbi Superlige: Mnogo vatre, bez golova

Derbi danske Superlige između Kopenhagena i Mitjilenda završen je bez golova, pa je prednost gostiju ostala na četiri boda posle 10 kola.

Kopenhagen

Claudio Villa, Getty Images Sport

Brendbi je poražen u Esbjergu, što je omogućilo da AGF izbije na treće mesto, posle pete pobede u nizu. Noršelend je trijumfom nad AaB održao korak u borbi za treće mesto.

Silkeborg je ostao zakucan za dno posle poraza od Lingbija, dok su Hobro i Senderjiske igrali nerešeno.

Derbi desetog kola na Parkenu doneo je bukvalno sve osim priznatih golova. Preko sto minuta žestoke borbe začinjeno je dodeljenim i nedodeljenim crvenim kartonima, poništenim pogocima, nedosuđenim penalima, prečkama i stativama. U centru pažnje, pogotovo u drugom poluvremenu bio je sudija Jakob Kele, koji je domaćinu oprostio najmanje dva crvena kartona. Posebno je šokirala odluka da ne pokaže nikakvu opomenu Viktoru Nelsonu, kada je sprečio Avera Mabila da izađe 1 na 1 pred golmana udarivši ga nogom u stomak.

Gosti su bili mnogo bolji tim tokom cele utakmice, stvarali brojne prilike, pogodili okvir gola tri puta, ali je Kale Jonsen sačuvao mrežu. Na drugoj strani jesper Hqansen je sredinom prvog poluvremena zaustavio Fišera 1 na 1, a najviše pažnje privukao je prvi klupski nastup Niklasa Bentnera pred kopenhaškom publikom u karijeri.

Bentner je na kraju umalo obezbedio i pobedu, jer je u nadoknadi dobio skok duel u petercu, spustio loptu Daramiju, ali je tinejdžer promašio sa tri metra. Još dublje u nadoknadi zicer je na drugoj strani imao još jedan momak rođen u ovom veku – Mabil je sa krila bukvalno pogodio na tri metra od gola Isaksena, ovaj uopšte nije reagovao, pa je odbrana stigla da izbije loptu u korner.

Remi u derbiju je održao razliku od četiri boda između dve ekipe, a tolika je i prednost FCK u odnosu na AGF. Njih nije prestigao Brendbi, jer je poražen u Esbjergu 3:1. Tim sa zapadne obale je baksuzan za goste iz prestonice, koje je pobedio pet puta u nizu, a šokirao ih je već u prvih 20 minuta, kada su dominaciju na terenu krunisali sa dva gola, Adrijana Petrea i Jonija Kauka. Gol Dominika Kajzera iz slobodnog udarca probudio je žuto-plave, ali je Jakob Lungi Serensen potvrdio tek drugi trijumf sezone za EfB. Oni su i dalje pretposlednji, ali su bar uhvatili priključak sa ekipama ispred sebe.

Noršelend se izjednačio sa BIF posle trijumfa nad AaB 2:1. Oba gola klub iz Faruma dao je do poluvremena, najpre je pogodio Rasmusen posle prekida, a zatim se na zadnjoj stativi prikrao Fransis. Gosti iz Olborga su bili lišeni pomoći nekoliko startera zbog povreda, a jedini gol dao je Kaufman u 58. minutu. Šest minuta kasnije Almen je pogdio stativu.

U meču punom preokreta Lingbi nosi sve bodove iz Silkeborga, zahvaljujući dvostrukom strelcu u završnici Gustavu Markusenu. Povratnik u elitu još nema pobedu i već je pet bodova iza pretposlednjeg, a osam ispod crte. Remi je viđen u meču dva kluba koja su u prvih deset kola delili bodove po šest puta – Senderjiske je vodio u Hobru autogolom Horupa, ali je Per Ćirkevol ponovo bio spasilac ekipe sa severa.

U ponedeljak će beg iz opasne zone pokušati u direktnom okršaju Randers i Horsens.