Jedanaesto kolo danske Superlige donelo je mnogo neočekivanih ishoda, a prvi put u sezoni poražen je lider Mitjilend, kojeg je u Herningu pobedio OB.

Navijači Brendbija

Boris Streubel/Getty Images

Brendbi je nastavio da se tetura kroz sezonu, ovog puta pobedio ih je Senderjiske. Mašina iz Orhusa ne staje, AGF je dobio i šesti vezani meč, a Randers je u Olborgu zbirsao AaB.

OB je od starta mučio lidera odlično postavljenom igrom u odbrani, a nagoveštaj raspleta ponudio je Baškim Kadri, kada je lobovao golmana Hansena, pre nego št je Šolc izbio loptu sa linije. Posle sat igre Kadri je dobio pas u prostor i udarcem iskosa savladao Hansena za 0:1 isvoj četvrti gol u sezoni. U završnici domaći su imali dve prilike, ali nisu uspeli da izjednače, pa je FCK posle subotnje pobede na minus jedan.

Hedersleu je u ovo doba godine vrlo negostoljubivo mesto, a vetar i kiša mučili su Senderjiske i Brendbi i učinili da se tek u drugom poluvremenu zaigra bolji fudbal. Domaćin je poveo golom Kristijana Greka Jakobsena, koji je posle Larsonovog ispadanja sačekao pâs Rilvana Hasana. Greko je svojoj bivšoj ekipi za manje od tri godine dao već pet golova.

U drugom poluvremenu uzbuđenja su se ređela na obe strane, Mart Lider će zapamtiti an po tri promašena zicera, a Samuelu mrazu je neopravdano poništen prvi gol na danskom tlu. U 80. minutu Marvin Švebe je već ko zna koji put pokolnio rivalu gol, ispala mu je lopta kod kornera, a u gužvi se snašao Patrik Bamgor, za svoj prvi gol posle skoro dve i po godine.

Brendbi je smanjio u 85. minutu – ako su prethodno oštećeni, tada su dobili na poklon slobodni udarac, koji je sa 18 metara u gol pretvorio Dominik Kajzer, što mu je šesti pogodak u sezoni. Gosti su u završnici imali još dva slobodna udarca, ali je Senderjiske stigao do treće pobede u sezoni. Brendbi je od 18 utakmica u svim takmičenjima izgubio tačno polovinu.

Navijači u Orhusu uživaju u najlepšim danima godinama unazad, a Mustafa Bundu ruši rivale redom. Posle četiri gola u dva meča momak iz Sijere Leone nije tresao mrežu, ali je dvaput asistirao i iznudio penal. Bundu već ima pet golova i sedam asistencija u 11 mečeva lige, a njegov tim je posle dva boda u prvih pet kola dobio šesti meč u nizu.

Bundu je već posle pet minuta pršao po desnoj strani i omogućio laku egzekuciju Ankersenu, a doprinos je zatim imao i Aleksandar Jovanović, koji je refleksnom intervencijom skinuo odličan šut Tihosena. Nekoliko minuta kasnije Noršelend je izjednačio, kada je posle prekida kian Hansen pogodio dalji ugao.

Na sredini drugog poluvremena Bundu je prelomio meč. Najpre je posle driblinga uputio loptu sa gol-aut linije, koju je Bror Blume lagano sproveo u mrežu, a tri minuta kasnije krenuo je u dribling između tri defanzivca, oboren je, a sa bele tačke Mortnesen je doneo konačnih 3:1. AGF je čvrsto na trećem mestu i u daleko najboljoj formi u ligi.

Odmah do njih su komšije iz Randersa, koji se iz Olborga vraćaju čiste mreže, sa tri data gola i tri boda. Rezultat u velikoj meri skriva odnos snaga, jer je AaB imao mnogo prilika, ali je Patrik Karlgren briljirao na golu ekipe iz Kronjilenda. Karlgren, kojeg se možda sećate po tome što je sa dva odbranjena penala doneo titulu U21 prvaka Evrope Švedskoj 2015, činio je čuda na golu i sačuvao mrežu u potpunosti.

Vođstvo gostima doneo je Ego posle kornera pred istek pola sata, a sve do završnice pritisak ekipe iz Olborga je bio snažan. Prostor koji je ostao iskoristićže Randers da četvrt sata pred kraj poveća prednost petim pogotkom Lobžanidzea u sezoni. Konačnih 0:3 postavio je Mikel Kalese spektakularnim udarcem sa tridesetak metara. Četvrti vezani trijumf popeo je randers na četvrto mesto. Uteha za AaB je povratak na teren plejmejkera Lukasa Andersena, koji je posle četiri meča propuštena zbog povrede odigrao dvadesetak minuta.

Poslednji meč 11. kola igraju u ponedeljak ubedljivo najneefikasniji timovi u ligi Horsens i Esbjerg, smešteni na dno tabele, odmah iznad nemoćnog Silkeborga. Ova dva tima do sada su zajedno dala 15 golova, niko drugi u ligi nema ih ispod 13.