30.09.2019 | 21.58

Horsens u šestom minutu nadoknade ostao bez dva boda

U poslednjem meču 11. kola danske Superlige Horsens i Esbjerg odigrali su 1:1, a gosti su do boda došli bukvalno u poslednjim trenucima meča.

AC Horsens

print screen

U duelu dve ekipe koje su loše počele i nalaze se na dnu tabele, tri boda predstavlja gotovo imperativ. Domaćin je došao do vođstva u 32. minutu preko Frantsena. Držali su vođstvo sve do same završnice. Taman kada su se domaći ponadali da će doći do pobede posle dva vezana meča bez iste dogodio se jedan sporan momenat. Ludvig je neoprezno startovao u šesnaestercu, dosuđen je penal uz velike proteste domaćih. Ipak, odluka nije promenjena, a Finac Kauko je realizovao najstrožu kaznu i doneo bod gostima. Za Horsens je od 84. minuta igra Erhan Mašović.

Horsens je trenutno 12. sa 11 bodova, dva više od Esbjerga.