Mitjilend preokretom do pobede nad Randersom

Princscreen

Fudbaleri Mitjilenda upisali su desetu pobedu u danskoj Superligi, pošto su u 13. kolu, na svom terenu, savladali Randers sa 2:1.

Domaći su bili dominantniji, više vremena su imali loptu u nogama, ali su gosti uspevali da im pariraju.

Randers je zapravo i poveo u 54. minutu, preko Simona Pizingera. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala. Već u 57. je izjednačio Mikael Anderson, koji je odlično reagovao posle centaršuta Avera Mabila.

Pretio je Mitjilend u nastavku, što mu je i donelo preokret u 67. minutu, kada je precizan bio Jan Kahust.

Bila je to druga pobeda u nizu Mitjilenda, 10. ove sezone, pa je sa 32 boda prvi na tabeli. Randers je pretrpeo poraz posle osam pobeda u svim takmičenjima, a u domaćem prvenstvu je trenutno peti.