Catherine Ivill/Getty Images

25.10.2019 | 21.21 > 21:24

Mitjilend preokretom do trećeg uzastopne pobede

Fudbaleri Mitjilenda savladali su Esbjerg na gostovanju sa 2:1 u prvom meču 14. kola danske Superlige.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Nakon prvog poluvremena u kome nije bilo golova, a ni mnogo šansi, poveo je Esbjerg u 56. minutu pogotkom Jakovenka, pošto mu je asistirao Kauko.

Izjednačenje gostima doneo je Andreson u 67. minutu, kada se u listu asistenata upisao Mabil, dok je veliko slavlje gostujućim navijačima doneo Šolc u 73. minutu.

Mitjilend je na vrhu tabele sa 35 bodova, sedam više od Kopenhagena, koji ima i meč manje.

Esbjerg je na pretposlednjem mestu na tabeli sa devet bodova.