01.11.2019 | 21.13

Miroljubivo u Esbjergu

U uvodnom meču 15. kola danskog šampionata u derbiju donjeg doma Esbjerg i Horsens odigrali su bez pobednika 1:1.

Esbjerg FB

Princscreen

&ay

Domaćin je odlično krenuo i već u drugom minutu došao do prednosti. Jakovenko je bio strelac na asistenciju Kauka. Ipak, nije Esbjerg uspeo da sačuva vođstvo do poluvremena pošto je izjednačenje usledilo u 40. minutu preko Pripa. Do kraja nije bilo preteranog uzbuđenja, a za goste je od 73. minuta zaigrao i Erhan Mašović.

Horsens je 11. sa 15 bodova i ima pet više od Esbjerga koji je 13. pretposlednji na tabeli.

REZULTATI i TABELA

Delaču puna mreža u Odenseu

Odense je stekao dva gola prednosti protiv Horsensa u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige Danske za plasman u Ligu Evrope.

Esbjerg se porazom oprostio od elite

Odigrano je poslednje kolo doigravanja za opstanak u Superligi Danske. Već ranije se znalo i ko će u drugu ligu, ko će u baraž za Ligu Evrope, a ko u baraž za opstanak, tako da je susret između Esbjerga i Horsensa bio lišen takmičarskog značaja.

Mitjilend pred titulom, Esbjerg drugoligaš

Fudbaleri Mitjilenda došli su na korak do treće titule u klupskoj istoriji, pobedom nad jedinim preostalim rivalom FC Kopenhagenom 2:1. Šest kola pred kraj “Vukovi” imaju 11 bodova prednosti u odnosu na branioca titule.

I dalje predaleko od vrha: Noršeland razorio Olborg

U subotu su se igrale dve utakmice 29. kola danske Superlige, a ona efikasnija bila je u okviru nadmetanja za šampiona. Noršeland je na gostujućem terenu bio ubedljiv protiv Olborga – bilo je čak 4:0 (2:0) za tim iz Faruma.