04.11.2019 | 21.19 > 21:21

Hedlund sâm srušio fenjeraša

Fudbaleri Brendbija pobedili su Silkeborg na gostovanju rezultatom 1:0 u poslednjoj utakmici 15. kola danskog prvenstva.

Navijači Brendbija

Boris Streubel/Getty Images

Pred oko 5.500 navijača na „Jisk parku“, aktuelni vicešampion je do trijumfa došao golom Simona Hedlunda u 14. minutu. Hedlund je mrežu domaćeg tima zatresao posle asistencije Hanija Muhtara.

Za 26-godišnjeg igrača sredine terena to je drugi gol u poslednjih mesec dana, a prethodni je postigao u trijumfu nad Kopenhagenom 3:1.

Brendbiju je to četvrti trijumf u nizu u domaćem šampionatu posle dva poraza zaredom, pa trenutno na trećem mestu tabele ima 28 bodova, deset manje od Mitjilenda. Silkeborg je na začelju sa samo sedam bodova.