24.11.2019 | 20.46 > 20:49

FCK se provukao, Brendbi nije

Drugoplasirani tim Superlige FCK izbegao je šokantan poraz, a AGF je ponovo u pobedničkoj seriji, posle trijumfa nad Brendbijem 2:1.

FC Copenhagen

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Patrik Mortensen imao je asistenciju u gol, a Mustafa Bundu posle mesec dana ponovo zatresao mrežu u pobedi AGF na skoro rasprodatom Seres Parku.

Klub iz Orhusa, koji je posle rekordne serije trijumfa doživeo tri vezana poraza, sada je ponovo u seriji od tri pobede i učvrstio se na četvrtom mestu. I Bundu i Mortensen postigli su sedmi gol u sezoni, a njihov tim nadigrao je goste u većem delu meča.

Brendbi je uhvatio priključak golom Vilčeka na asistenciju Hedlunda, koji je izbio na prvo mesto dodavača u Superligi. Poljak, koji je sa 15 golova najzaslužniji što je BIF najefikasniji tim u ligi, imao je još dve šanse, ali je Eskelinen bio na visini zadatka.

Šampion Kopenhagen je pred svojim navijačima bio u velikom problemu, jer je Hobro vodio od prvog poluvremena golom Luatija. Preokret je stigao u poslednjih osam minuta, kada je Pjeros Sotiriu ušao u igru i onda za stotinak sekundi dva puta zatresao mrežu rivala. FCK donekle drži korak sa liderom Mitjilendom, Hobro je u opasnoj zoni.

Ispod njih su Esbjerg i Silkeborg, a tim sa istoka dobio je direktni duel kao gost, ponovo 2:1. Roni Švarc je ponovo dao gol, dvanaesti u sezoni, ali je i ovog puta odbrana Silkeborga poklekla u drugom poluvremenu i već ima 42 primljena gola. Kauko i Dauda bili su precizni u razmaku od tri minuta.

U kategoriji primljeni golovi prvi do Silkeborga je Horsens sa 30, četiri od toga u debaklu u Olborgu. Sve do 48. minuta i isključenja Ludviga bilo je nerešeno, ali je AaB postigao dva gola u pet minuta, a u finišu spakovao još dva.

Sendejiske i Lingbi odigrali su 2:2 u matineu, uz dva gola Greka Jakobsena. Razmak na sredini tabele je mali, tri boda dele centralnih pet klubova, a od trećeg do jedanaestog razmak je 11 boodova.

Razlika između lidera Mitjilenda i trećeplasiranog biće upravo tolika ako FCM remizira na gostovanju u Odenseu u ponedeljak uveče.