Getty Images/Stuart Franklin

25.11.2019 | 21.18 > 21:21

Mitjilend zadržao 7 bodova više u odnosu na Kopenhagen

Fudbaleri Mitjilenda napravili su još jedan značajan korak u borbi za šampionsku titulu u Danskoj.

Lider prvenstva je u poslednjem meču 17. kola u gostima pobedio Odense rezultatom 2:1 i šestim uzastopnim trijumfom zadržao sedam bodova više od aktuelnog prvaka Kopenhagena, koji je u nedelju bio bolji od Hobra.

Gosti su poveli u 24. minutu golom Evandera, a u finišu prvog poluvremena prednost je duplirao Mabil.

Odense je u 57. minutu smanjio pogotkom Kedrija, a isti igrač je u osmom minutu nadoknade imao sjajnu šansu da izjednači, ali je njegov udarac glavom posle kornera završio preko gola.

Mitjilend u sledećem kolu dočekuje poslednjeplasirani Silkeborg, Odense gostuje Horsensu, dok Kopenhagen u derbiju dočekuje Brendbi.