Getty Images/Stuart Franklin

01.12.2019 | 20.42 > 20:43

FCK srušio Brendbi: Fišer u 90. za trijumf!

Fudbaleri Kopenhagena pobedili su Brendbi u velikom derbiju u okviru 18. kola danske Superlige posle preokreta sa 2:1, golom Viktora Fišera u 90. minutu.

FC Copenhagen

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Danski vezista je iskoristio asistenciju Mudrazije i posle dobrog prijema sa desetak metara postigao svoj drugi pogodak čime je izrastao u junaka utakmice.

Gosti su stigli do vođstva u sjajnoj atmosferi na Parkenu već u šestom minutu, kad je Vilček iskoristio centaršut Hedlunda i sa druge stative glavom zatresao mrežu.

Nije mnogo vremena prošlo kad su Lavovi poravnali. U 28. minutu, Endoje je oteo loptu na sredini, povukao ka šesnaestercu i na drugoj strani uposlio Fišera, a ovaj slično poput gola u finišu meča savladao Švabea.

FCK je upisao peti trijumf nad najvećim rivalom u poslednjih šest mečeva, a posle 18. kola Superlige zauzima drugo mesto sa 40 bodova, četiri manje od lidera Mitjelenda.

Brendbi je četvrti sa 31.

U ostalim mečevima, Randers - Senderijske 3:0, Horsens - Odense 2:1, Esbjerg - Orhus 1:2, Olborg - Hobro 1:1.