13.12.2019 | 21.07 > 21:14

Noršelen pobedom u Olborgu hvata voz za plej-of

U uvodnom meču 20. kola Superlige Danske Noršelen je u gostima savladao jednog od direktnih konkurenata za plasman u plej-of Olborg 3:1.

AaB Aalborg

Printscreen

U okršaju rubnih timova za plej-of Noršelen je bio bolji i zasluženo odneo sva tri boda. Do vođstva su došli već u trećem minutu preko Rasmusena, a u 28. minutu autogolom Kristensena duplirali su prednost. Već tada je bilo jasno da bodovi neće ostati u Olborgu, iako je domaćin uspeo da smanji u 74. minutu preko Palesena. Ipak, nije došlo do povratka već je trijumf Noršelenu overio Rigard Jensen u drugom minutu nadoknade.

Ovom pobedom Noršelan se izjednačio na petom mestu sa Olborgom i obe ekipe sada imaju po 28 bodova, jedan više od Odenzea i Randersa, koji su ispod plej-of crte.