Kopenhagen na minus 9, AaB dobio Brendbi

Dve slavne kopenhaške ekipe doživele su neprijatna iznenađenja u 22. kolu Superlige Danske, posle kojeg je prednost Mitjilenda devet bodova, a pola lige bori se za mesto u top 6.

FC Copenhagen

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

FCK je na gostovanju timu sa začelja Silkeborgu osvojio samo bod (1:1), dok je Brendbi poražen u Olborgu 3:2.

Noršelend i Lingbi su ostvarili pobede pred svojim navijačima, dok su Randers i OB igrali bez golova.

U prošlom kolu šampion je izgubio od pretposlednjeg na tabeli Esbjerga, a sada su protiv poslednjeg Silkeborga otišli korak dalje. Silkeborgovo zimsko pojačanje iz norveškog Bude/Glimta Vegard Muberg otvorilo je račun u Superligi pogotkom protiv branioca titule u 35. minutu, kada mu je posle jednog kornera lopta pala pred noge. Muberg je u elitnoj norveškoj ligi dao samo dva gola na 50 mečeva, oba u goleadama.

Gost je do boda stigao u 65. minutu, kada je Mikel Kaufman, jesenas najbolji strelac u Olborgu, asistirao Jensu Stejeu. Do kraja je Žunior Brumado, zimsko pojačanje Silkeborga iz Mitjilenda, dobio drugi žuti, ali nito nije pomoglo Kopenhagenu.

Meč u Olborgu bio je izuzetno uzbudljiv, a pravo je čudo kako do poluvremena nije bilo golova, bar ne priznati, jer je Patrik Olsen ubacio loptu u mrežu iz dubokog ofsajda.

Brendbi je već u prvih 15 minuta mogao da vodi 3:0, Hedlund u prvom napadu nije uspeo ni da šutne iz dobre pozicije, a zatim je spremio dve sjajne prilike za Samuela Mraza, koji nije pogodio okvir.

Na drugoj strani dve briljantne odbrane imao je Marvin Švebe posle uaraca glavom iz peterca, jednom je sprečio autogol, a drugi put zaustavio Okorea.

Ako do poluvremena golova nije bilo, u drugom ih je za deset bilo čak četiri, ali ne pre najbolje intervencije na meču – Rusted je glavom šutirao odlično posle kornera, a na liniji je Ros izbacio loptu ispred Mraza.

Lukas Andersen bio je u središtu svih bitnih akcija za domaće, a posle njegovog sjajnog centaršuta u 53. minutu Tom van Vert je sa peterca imao lak posao.

Samo tri minuta kasnije Andersen je gurnuo loptu u prostor Almanu, ovaj bukvalno pgodio u čelo Van Verta, a Holanđanin pogodio drugi put.

Dok su domaći još slavili, gostujući igrači skupili su se na centru i međusobno bodrili, a već u sledećem napadu stigao je rezultat, Slimane je dodao Mrazu koji je bukvalno probušio Rinea i konačno dao treći gol u sezoni.

Posle tri gola u 250 sekundi čekalo se malo duže od toga na izjednačenje. Hedlund je centrirao, neko iz gužve izbio loptu na šesnaesterac, a Entoni Jung sačekao na volej – 2:2.

Brendbi u Olborgu nije izgubio u prethodnih osam mečeva, a u prethodna dva je slavio sa po tri dana gola i delovali su spremno za novi preokret, ali ih je u 77. minutu sasekao penal Mense nad Palesenom. Andersen je kompletirao učinak briljantnim pogotkom sa bele tačke, odakle e dao tri od 7 golova u sezoni.

Ispostavilo se da je to bilo konačnih 3:2, pa AaB ima 34 boda, samo jedan manje od večerašnjeg rivala, i jednako kao Noršelend.

Ekipa iz Faruma je sredinom nedelje dobila Horsens 6:0, a ovonedeljni teenage riot kompletirao je preokret protv Senderjiskea za 2:1, u režiji Damsgora i Mumina. Pet od osam golova za FCN ove nedelje dali su igrači koji još nemaju 20, dva od ostala tri su penal i autogol.

Lingbi je neočekivano i dalje u borni za top 6, a put ka pobedi protiv Esbjerga otvorio im je Frederik Gitkjer. Mlađi brat novog napadača Danske Kristijana dao je gol posle bezmalo pola godine. Konačnih 2:0 u finišu dao je Rezan Čorlu, nekadašnja Romina nada, koja je pogodila četvrti put u poslednjih sedam utakmica.

Poslednji meč kola u ponedeljak igraju Horsens i AGF, koji bi uz dobijene obe zaostale utakmice mogao da priđe FCK na samo pet bodova.