29.02.2020 | 18.17 > 18:19

Noršelan za poluvreme slomio Esbjerg

Fudbaleri Noršelana savladali su Esbjerg na gostovanju u okviru 23. kola danske Superlige, a utakmica je odlučena već u prvom poluvremenu.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Domaći tim je do vođstva došao u devetom minutu golom Kevina Konboja, a odgovor Noršelana stigao je deset minuta kasnije. Strelac je tada bio Mohamed Kudus, da bi vođstvo gostima u nadoknadi prvog poluvremena doneo Mikael Rigor iz penala. Na kraju se ispostavio da je tako i postavio konačan rezultat utakmice.

Zanimljivo je da je Esbjerg imao više izglednijih šansi, ali se odbrana Noršelana odlično pokazala.

Noršelan je posle 11. trijumfa napredovao do četvrte pozicije i sada ima 37 bodova, 19 manje od vodećeg Mitjilenda, a dva više od Brendbija, koji imaju po utakmice manje. Za Esbjerg je to bio drugi poraz u nizu, a ukupno četvrti na poslednjih pet utakmica, posle kojeg je ostao na pretposlednjoj poziciji sa 16 bodova.