Dave Thompson/Getty Images

01.03.2020 | 20.36 > 20:38

FCK preživeo, Brendbi i Randers pobedili

Tri dana posle pobede nad Seltikom, Kopenhagen je prošao kroz novu dramu do pobede nad Olborgom 3:2. Slavili su i Brendbi i Randers, u borbi za mesto u top 6 danske Superlige.

Navijači Brendbija

Boris Streubel/Getty Images

Meč na Parkenu doneo je neočekivanu dramu, s obzirom na to da je FCK 20 minuta pred kraj vodio 3:0. U prvoh 45 minuta AaB je delovao organizovanije od umornih domaćina, koji su u četvrtak herojski prošli kroz Glazgov, ali uprkos nekoliko izglednih pozicija nisu šutnuli nijednom.

Drugo poluvreme počelo je prodorom Ovijeda, ali Stejeov šut je bio težak i neprecizan. Odmah zatim Kosarikanac je ponovo ubacio, ovog puta mnogo bolje, a Santos glavom pogodio za 1:0. Šokirani gosti loptu su iz mreže opet vadili stotinak sekundi kasnije – Darami je primio loptu na 18 metara, napravio divnu piruetu i produžio ka Pepu Bielu. Španac, koji je do četvrtka dao samo jedan gol od dolaska iz Saragose (iako je na debiju u Beogradu izvukao penal), sada je pogodio drugi u samo tri dana.

U 65. minutu Darami, koji nije trebalo da igra (N'Doje se povredio na zagrevanju), ponovo je asistirao, ovog puta Santosu, posle najlepše akcije na meču. Delovalo je da je pobednik rešen, jer je govor tela gostiju sa severa odavao poraženu ekipu.

Međutim, jedan nepromišljeni faul na 23 metra je bilo sve što je trebalo Lukasu Andersenu da pokaže magiju. Kifla oko živog zida, uz samu stativu, golman nemoćan. Samo pet minuta kasnije bivši Ajaksovac se prošetao po levoj strani, napucao Zeku, od kojeg se lopta odbila u suprotni ugao – 3:2.

Andersen je drugu nedelju u nizu zabeležio gol+asistenciju, AaB je drugu nedelju u nizu protiv New Firm ekipa igrao 0:0 u prvom, a 3:2 u drugom poluvremenu. Umalo da ovog puta vidimo i kompletan povratak – u nadoknadi je cela odbrana FCK ispala, Kusk je petom ostavio van Verta 1 na 1 sa Junsenom, ali je Šveđanin bio uspešniji, kasnije tokom akcije zaustavio je i Telanderov udarac i spasao pobedu.

Brendbi je do pobede u gradskom derbiju stigao golom Simona Hedlunda u 58. minutu. Šveđanin, koji je sada najbolji igrač BIF povukao je loptu sa leve strane i posle duplog pasa sa mrazom pogodio je sa 23 metra. To je bilo jedino vredno gledanja u meču koji je doneo 10 žutih kartona (uključujući trenera domaćih i asistenta gostiju).

Randers je bitku za mesto u top 6 nastavio trijumfom u Horsensu 2:1. Domaćin, koji ovog proleća deluje gore od bilo kog tima u zoni ispadanja, poveo je golom Halura Hansona već posle pet minuta. Alhadži Kamara je izjednačio pred samo poluvreme, a pobedu ekipi iz Kronjilenda doneo je Marvin Egho početkom drugog poluvremena. Randers je sedmi, ali samo gol ispod AaB.

Loša forma OB se nastavila, odigrali su 1:1 sa Silkeborgom. Sander Svensen je doneo prednost domaćinu iz penala, alije Okelsovo izjednačenje verovatno označilo kraj nada ekipe iz Odensea da će igrati plej of.

U ponedeljak Mitjilend dočekuje Senderjiske. Do tada razlika između vodećih timova je šest bodova. Do podele lige na top 6 i ostatak dogodiće se za tri kola.