02.03.2020 | 22.22 > 22:36

Mitilend galopira ka tituli

U poslednjem meču 23. kola Superlige Danske lider Mitilend savladao je na svom terenu Senderiske 3:0.

Midtjylland

Getty images/ Jordan Mansfield

Mitilend još nije izgubio bodove u 2020. Ne samo to, već nije primio niti gol. Sve dileme u trećem meču u ovoj kalendarskoj godini rešili su u prvom poluvremenu, u kojem su postigli sva tri gola. Mabil je u 21. minutu doveo domaćina u vođstvo. Samo osam minuta kasnije Paulinjo je povisio na 2:0, dok je Švarc u 44. minutu postavio konačnih 3:0.

Ovom pobedom Mitilend je zadržao devet bodova više u odnosu na aktuelnog šampiona Kopenhagen. Senderijske je 10. sa 25 bodova, devet manje od šestoplasiranog Olborga i gotovo da nemaju više nikakve šanse za plasman u doigravanje za šampiona.