Getty Images/Christof Koepsel

09.03.2020 | 23.33 > 23:37

Silkeborg šokirao Arhus

U poenedeljak je, u okviru 24. kola Superlige Danske poslednjeplasirani Silkeborg savladao je Arhus 2:1 na svom terenu.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Poslednjeplasirani Silkeborg iznenadio je treću ekipu šampionata i rezultatom 2:1 upisao pobedu u 24. kolu.

Prvo poluvreme domaći su u svoju korist rešili sa dva postignuta gola. Strelci su bili Žunior Brumado u 36. i Valis u 40. minutu.

Od 69. minuta Silkeborg je igrao sa desetoricom igrača jer je direktan crveni karton dobio Krone, a Arhus je dobio penal koji je u gol minut kasnije pretvorio Mortensen.

Od 77. minuta gosti više nisu imali brojčanu prednost na terenu jer je drugi žuti karton dobio Bakmen, a do kraja nije bilo ni promene rezultata.