Danski spektakl: Gol sa pola, kartoni i Zum na tribini

U prvom meču koji je odigran posle pauze zbog pandemije koronavirusa u Danskoj, u Orhusu su remizirali istoimeni tim i Randers.

Orhus navijači, Aarhus

Ritzau Scanpix/Henning Baggervia REUTERS

Utakmica između Orhusa i Randersa je igrana bez prisustva gledalaca, ali je su na tribini bili prisutni kartoni sa slikama navijača domaćeg kluba. Takođe kuriozitet je taj što je ovaj meč strimovan uživo na platformi Zum. Navijači su mogli da gledaju utakmicu a da pri tom njihova lica budu vidljiva za fudbalere.

U utakmici 21. kola danske Superlige poveo je Randers i to u 36. minutu. Strelac je bio Simon Pizinger i to tako što je sa gotovo pola terena lobovao protivničkog golmana.

You Tube

Randers je vodio sve do drugog minuta nadoknade utakmice kada je Mortensen izjednačio na asistenciju Ankersena.