David Ramos, Getty Images

01.06.2020 | 21.16 > 21:21

Restart šok za lidera, Kopenhagen na minus 9

U prvoj utakmici danskog šampionata nakon nastavka sezone, lider Mitilend poražen je kod kuće od Horsensa rezultatom 1:0.

Mitjiland

Michael Regan/Getty Images

Mitjiland

Iako je domaći tim imao više od igre i bio bolji rival u najvećem delu meča, sva tri boda nosi Horsens koji je do gola došao u 36. minutu preko Luka Pripa.

Mitilend je uprkos porazu ostao na prvom mestu na tabeli, ali mu se Kopenhagen posle pobede protiv Lingbija rezultatom 4:1 pribiližio na devet bodova.

Strelci za Kopenhagen bili su Falk u 33, Darami u 73, Bil u 86. iz penala i Bartolec u nadoknadi vremena, dok je jedini pogodak za Lingbi postigao Varming u 71. minutu.

Odličan dan gostujućih timova upotpunio je trijumg Horba protiv Randersa 1:0. Čovek odluke bio je Babajan u 36. minutu golom iz jedanaesterca.

Orhus je u poslednjoj utakmici dana na svom stadionu bio bolji od Odensea - 1:0.

Mečeve prvenstva Danske pratite na kanalima Sport Kluba.