Randers došao u prestonicu po plej-of, ali nije uspeo

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

U Danskoj je odigrano 26. kolo Superlige, što znači da će se u nastavku takmičenja igrati dve uporedne lige – jedna za šampiona, a druga za opstanak. U poslednjoj rundi regularnog dela fudbaleri Olborga izborili su mesto u Top 6, a Randers će u ligu za opstanak posle poraza od Kopenhagena 2:1.

Prvi meč posle tri meseca na Telija Parkenu doneo je dosta uzbuđenja i pobedu šampiona Kopenhagena. Gosti iz Randersa, kojima je bila neophodna pobeda za plej-of, pogodili su prečku posle dva minuta, ali je samo 60 sekundi kasnije Kaufman prelepim lobom doneo prednost domaćoj ekipi.

Prinudno podmlađen zbog niza povreda, Kopenhagen je igrao neočekivano lepo, a plod jedne od atraktivnih akcija bio je drugi pogodak, koji je posle pola sata igre postigao Steje.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Tempo igre je posle toga znatno opao, sve dok u 83. minutu Ris nije uspeo da smanji na 2:1 preciznim udarcem glavom ,posle čega je viđena dramatična završnica. Gosti su imali tri zicera za izjednačenje, domaćin dve situacije ’jedan na jedan’d sa golmanom, ali se rezultat nije menjao.

Kopenhagen ostaje drugi, devet bodova iza vodećeg Mitilenda, Randers je prvi ispod crte i igraće u grupi za opstanak.

Mitilend je posle kiksa u prethodnom kolu došao do tri boda pobedivši kao gost Noršelend 1:0 golom Kabe u 44. minutu. Mitilend sada ima devet bodova prednosti koje nosi u ligu za prvaka, a Noršelend je u tom poretku peti.

U okršaju timova koji će se boriti za naslov Orhus je kao gost sa 3:2 bio bolji od Olborga, Hobro je remizirao sa Lingbijem 2:2, a oba tima će se boriti za opstanak. Odense je sa 3:1 savladao Esbjerg kao domaćin, dok su Senderjiske i Silkeborg remizirali 2:2.

U prethodnom kolu, prvom posle prvenstvene pauze uslovljene koronavirusom, Mitilend je poražen od Horsensa.

Mečeve prvenstva Danske pratite na kanalima Sport Kluba.